Soczewki miesięczne to jedne z najpopularniejszych soczewek kontaktowych wśród użytkowników w Polsce. Dostępne są dla osób z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, astygmatyzmem czy presbiopią. Dzięki temu, że soczewki kontaktowe miesięczne są tak popularne, ich użytkownicy mają największy wybór. Producenci soczewek wręcz prześcigają się w coraz to nowszych produktach zapewniających oprócz dobrego widzenia, również inne dodatki poprawiające komfort i zdrowie oczu.

Soczewki miesięczne opinie

Soczewki miesięczne wybierane są często ze względu na atrakcyjną cenę użytkowania oraz łatwość noszenia. Zaletą soczewek miesięcznych jest też łatwa dostępność i szybki czas dostawy. Dzięki temu wszystkiemu soczewki miesięczne opinie mają w większości dobre i są polecane przez użytkowników soczewek kontaktowych. Wśród wad, jakie wymieniane są w kontekście soczewek kontaktowych miesięcznych, najczęściej pojawia się potrzeba codziennej pielęgnacji. Czyszczenie i dezynfekcja, zajmuje dodatkowy czas wieczorem, gdy zdejmujemy soczewki przed spaniem. Część użytkowników z tego powodu wybiera soczewki miesięczne całodobowe, które nie wymagają codziennego oczyszczania z osadów białkowych (choć jest to jak najbardziej rekomendowane).

Soczewki miesięczne cena

Jeśli zastanawiasz się ile kosztują soczewki miesięczne, to uspakajamy, że ceny rozpoczynają się już od 40 złotych. Soczewki miesięczne pakowane są po 3 i 6 sztuk, dzięki temu koszt opakowania rozkłada się na trzy miesiące. Soczewki miesięczne są dostępne w wersji z materiału hydrożelowego, które są bardziej ekonomiczne i uwodnione. Natomiast soczewki silikonowo-hydrożelowe są często w wyższych cenach, ale charakteryzują się wyższą przepuszczalnością tlenu, a przez to są zdrowsze. Każdy zatem może wybrać coś dla siebie.

Soczewki 30 dniowe - dla kogo?

Soczewki miesięczne są dostępne zarówno w wersji przeznaczonej do noszenia w trakcie dnia z wskazaniem do zdjęcia przed pójściem spać, a także całodobowe, tzw. dzień i noc. Soczewki 30 dniowe polecane są osobom, którym nie przeszkadza obowiązkowa codzienna pielęgnacja.