PŁYN DO SOCZEWEK OPTI-FREE

Płyny Opti-Free to seria kilku produktów do pielęgnacji soczewek od firmy Alcon. Dzięki nim w odpowiedni sposób zdezynfekujesz, oczyścisz, przechowasz i nawilżysz swoje soczewki. Płyny sprawdzą się zarówno przy soczewkach hydrożelowych, jak i silikonowo-hydrożelowych. Dlatego płyny Opti-Free będą świetnym wyborem przy każdego rodzaju soczewkach wielokrotnego użytku.

Dzięki płynom pielęgnacyjnym do soczewek jesteś w stanie dokładnie oczyścić soczewki z zabrudzeń i osadów, ale także dodatkowo je nawilżyć. Dobrze dobrany płyn potrafi przedłużyć komfort noszenia soczewek nawet o kilka godzin i zapewni optymalne nawilżenie.

PŁYN OPTI FREE – KTÓRY WYBRAĆ?

Producent jednych z najpopularniejszych soczewek kontaktowych – Alcon wyszedł z propozycją również płynów pielęgnacyjnych. W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać jeden z trzech rodzajów płynów Opti-Free. Każdy z nich charakteryzuje się innym działaniem i spełnia różne potrzeby. Poznaj wszystkie płyny i zdecyduj, który będzie idealny dla Ciebie.

OPTI-FREE EXPRESS

To najpopularniejszy płyn z całej serii. Sławę zdobył dzięki swojej niezwykłej skuteczności. Za pomocą Opti-Free Express dokładnie oczyścisz, zdezynfekujesz i nawilżysz swoje soczewki. Warto wspomnieć także o cytrynianach obecnych w składzie płynu, które efektywnie usuwają osady białkowe. Oprócz tego w płynie znajdują się także składniki aktywne, które niszczą wszystkie mikroorganizmy. Dodatkowo soczewki pozostawione w tym płynie na noc zyskają  większe nawilżenie. Tym samym kompleksowo zadbasz o swój komfort noszenia soczewek. Unikniesz także niepotrzebnych podrażnień i pozbędziesz się uczucia dyskomfortu.
Płyn Opti-Free Express występuje w dwóch wygodnych pojemnościach: 355ml i 120ml.

OPTI-FREE REPLENISH

Płyn Opti-Free Replenish to wielofunkcyjny płyn przeznaczony do pielęgnacji soczewek miękkich. Jego szczególną cechą jest zdolność do przedłużenia komfortu w soczewkach aż o 6 godzin! To za sprawą wspaniałego składu płynu, który potrafi skutecznie nawilżyć soczewki. Zastosowana technologia Tearglyde również przyczynia się do przedłużenia komfortu, ale także posiada system regenerujący. Dlatego Opti-Free jest dla osób, które wymagają od płynu czegoś więcej niż tylko dezynfekcji i dobrego oczyszczenia. Oczywiście ten płyn również w łatwy i szybki sposób usunie z powierzchni soczewek wszelkie osady białkowe. Jednak, kiedy poszukujesz płynu, który kompleksowo zadba o Twoje soczewki i jeszcze przedłuży komfort ich noszenia to opti-free replenish jest właśnie dla Ciebie!

Płyn ten znajdziesz w dwóch pojemnościach: 300ml i 120ml.

OPTI-FREE PUREMOIST

Ostatni z trzech płynów został stworzony z myślą o osobach, które mają problem z suchością oczu lub pracują w trudnych warunkach. Płyn Opti-Free Puremoist zapewnia długotrwałe nawilżenie i przynosi ulgę zmęczonym oczom. Dzięki zastosowanej technologii – HydraGlyde Matrix Moisture soczewki mogą zachować nawilżenie nawet do 16 godzin! To oznacza całodniowy komfort noszenia soczewek. Oprócz tego płyn zawiera podwójny system dezynfekcji, a równocześnie jest łagodny dla oczu, także wrażliwych. Płyn chroni także przed sadzaniem się mikroorganizmów i bakterii.

Płyn Opti-Free Puremoist znajdziesz w dwóch pojemnościach – zwykłej 300ml oraz idealnej do zabrania w podróż 90ml.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PŁYN OPTI-FREE?

Wszystkie płyny z serii Opti-Free są warte uwagi. Każdy z nich cechuje się różnym, ale skutecznym działaniem. Płyny z tej serii kładą duży nacisk na odpowiednią higienę podczas użytkowania soczewek kontaktowych. W zależności od tego czego oczekujesz od płynu możesz dobrać któryś z trzech dostępnych płynów. Wolisz ultra nawilżenie, czy pełną dezynfekcję? Po za tym płyny występują w dwóch wygodnych pojemnościach, dzięki czemu jeden płyn możesz trzymać w domu, a drugi, mniejszy nawet w torbie, by mieć go pod ręką. Wybierając płyn opti-free zyskujesz także pewność, że płyny pochodzą od znanego producenta soczewek, który świetnie zna potrzeby osób noszących soczewki. Dlatego płyny opti-free są tak popularne!