Jeżeli preferujesz częstsze wymiany soczewek lub nie lubisz jednorazowych soczewek jednodniowych, to warto rozważyć soczewki kontaktowe dwutygodniowe. Możesz wybrać z dostępnych produktów takie, które najbardziej odpowiadają Twoim wymaganiom i stylowi życia. Jak większość soczewek kontaktowych, soczewki dwutygodniowe posiadają zarówno wady jak i zalety. Zanim rozpoczniesz ich użytkowanie należy rozważyć kilka kwestii.

Dwutygodniowe soczewki tworzone były głównie z myślą o osobch z astygmatyzmem, ale w ofercie dostępne są także soczewki kontaktowe dwutygodniowe dla krótkowidzów i dalekowidzów.

Wiele ludzi decyduje się na takie dwutygodniowe soczewki ze względu na możliwość noszenia ich w trybie przedłużonym, czyli przez tydzień - dzień i noc. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią mieć zawsze dobre widzenie i nie poświęcać czasu na pielęgnację soczewek. Ważne jednak, by nie użytkować soczewek dwutygodniowych dłużej niż jest to określone przez producenta. Soczewki dwutygodniowe, które nosimy nieprzerwanie noc i dzień przez okres tygodnia musimy po tym czasie zdjąć i wyrzuć do kosza. Użytkowanie ich dłużej może wiązać się z pogorszeniem komfortu, jak i podrażnieniami czy innymi uciążliwościami ze strony oczu.