Jeżeli masz specyficzne potrzeby lub niechętnie używasz dziennych soczewek jednorazowych, to idealnym rozwiązanie dla ciebie bedą soczewki dwutygodniowe. Takie soczewki są dostępne u producenta szkieł kontaktowych i zaprojektowane w sposób aby sprostać rozmaitym wymaganiom użytkowników. Jak większość soczewek kontaktowych, soczewki dwutygodniowe posiadają zarówno wady jak i zalety. Przed ich użyciem należy rozważyć kilka kwestii.

 

Dwutygodniowe soczewki są przeznaczone głównie dla osób cierpiących na astygmatyzm oraz z innymi dodatkowymi wadami narządu wzroku. Zatem sama produkcja dwutygodniowych soczewek staje się kosztowna, a ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

Wiele ludzi decyduje się na takie dwutygodniowe soczewki ze względu na ich niewątpliwą zaletę, jaką jest wydłużony okres użytkowania. Jest to doskonałym rozwiązaniem dla osób, uważających ściąganie soczewek na noc za uciążliwe.

 

Dwutygodniowe soczewki są wyjątkowo dobrym rozwiązaniem dla osób, które bez szkieł kontaktowych nie są w stanie normalnie funkcjonować. Jednak wydłużony okres używania soczewek dwutygodniowych wiąże się z koniecznością odpowiedniej dbałości o szkła kontaktowe w celu zapobiegnięcia zakażeniu oka. Konieczne jest usuwanie białkowych drobinek, które regularnie osadzają się na soczewkach.

 

Obecnie dla osób z astygmatyzmem produkowane są także soczewki jednodniowe. Dla ludzi cierpiących na dalekowzroczność starczą, przypadłość powstająca w wyniku naturalnego starzenia się i wymagająca używania okularów do czytania, doskonałym rozwiązaniem będą soczewki wielo-ogniskowe.

 

Soczewki jednodniowe mają zdecydowaną przewagę nad dwutygodniowymi soczewkami. Można ich używać bez obawy przed zakażeniem narządu wzroku i dodatkowo zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na płyny i inne środki czyszczące. W celu dokonania najlepszego wyboru soczewek należy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać soczewki dwutygodniowe najbardziej odpowiadające naszym potrzebom.