Czy soczewki toryczne , które akurat posiadasz ocierają Ci oczy i powodują swędzenie? Po prostu niektórzy ludzie mają niezwykle wrażliwe oczy i nie mogą nosić soczewek z taką przyjemnością jak inni. Jeśli dotyczy to również Ciebie powinieneś rozważyć użycie soczewek torycznych. Są one przeznaczone do noszenia w trybie dziennym i wymieniane raz w miesiącu.

 

Ważną sprawą jest abyś zrozumiał, że nie jesteś sam/a w dolegliwościach cechujących się suchością i swędzącymi oczami podczas używania soczewek. Szacuje się, że około 50% wszystkich użytkowników soczewek kontaktowych doświadcza pewnego dyskomfortu. To po części jest spowodowane trudnymi warunkami pracy w dzisiejszych czasach. Kiedy wpatrujemy się godzinami w ekran komputera siedząc w biurze pełnym suchego sztucznie chłodzonego powietrza.

 

Więc w jaki sposób soczewki toryczne w naszym sklepie zwiększają komfort ich noszenia? Wszystko sprowadza się do laboratorium i sposobu w jaki soczewki są konstruowane. Szukano rozwiązania w naturze i znaleziono je w ludzkich błonach komórkowych. Zawiera się w nich substancja zwana phosphorylcholine (PC) która uwielbia wchłaniać wodę. Dlatego zaczęto stosować tę substancję na powierzchni torycznych soczewek kontaktowych. W wyniku tego przełomu, soczewki toryczne zawierają bardzo wysoką ilość wody – 62%, która jest wyższa niż w większości innych soczewek. Dzieki temu soczewki toryczne można nosić przez 12 godzin na dobę przez cały czas czując się komfortowo, bez suchości i swędzenia.

 

Astygmatyzm oznacza, że oko jest dziwnie ukształtowane powodujac, żę światło zamiast skupiać się na siatkówce jest rozpraszane w różnych kierunkach. To rozproszenie światła powoduje niewyraźne widzenie. Dziś specjalne soczewki toryczne są sprzedawane właśnie po to by odwrócić astygmatyzm. Ich konstrukcja umożliwia utrzymanie soczewki w jej właściwej pozycji. Stabilność torycznych szkieł kontaktowych oraz bardziej gładka powierzchnia pozwalają soczewce torycznej działać jak pryzmat który pomaga na nowo ukierunkować promienie świetlne w siatkówce. Co powoduje obniżenie poziomu astygmatyzmu i poprawia ostrość widzenia.

 

Przed wypróbowaniem soczewek torycznych trzeba być pewnym, że właśnie takich się potrzebuje. Dlatego zawsze należy to skonsultować z lekarzem. Soczewki toryczne są zwykle przepisywane raz na miesiąc, jednak to są jedynie medyczne statystyki więc zawsze powinieneś dostosować długość używania soczewki do swoich oczu. Wtedy Twój lekarz może przepisać coś innego. Powinien również Ci powiedzieć, że soczewki toryczne nie są przeznaczone do dłuższego użytku niż dzień. Każdego wieczoru powinieneś je zdjąć i wyczyścić.

 

Nie musisz już cierpieć na suchość i swędzenie ze nosząc toryczne szkła kontaktowe. Po co przez to przechodzić? Soczewki toryczne oferują o wiele lepsze rozwiązanie. Wyposażone w większą niż zwykle zawartość wody spowodują że będziesz się w nich czuł bardzo komfortowo tak samo wieczorem kiedy je ściągniesz jak rano kiedy założysz.