Soczewki progresywne pomogą Ci się pozbyć okularów podczas czytania ulubionych ksiązek czy magazynów. Większość ludzi po czterdziestym roku życia ma problemy z wyraźnym widzeniem na bliskie odległości. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest używanie okularów. Soczewki kontaktowe progresywne oferują jednak inne rozwiązanie, która zadziała u każdego, nawet tego, kto wcześniej nie nosił soczewek.

 

Jeszcze do niedawna, soczewki progresywne były tylko soczewkami twardymi, wielodniowymi. Mieliśmy do wyboru albo wielodniowe soczewki, albo dwie zupełnie różne soczewki kontaktowe – jedną do wyraźnego widzenia na bliskie odległości, drugą do bliskiego widzenia w oddali. Każda z tych opcji ma jednak poważne niedostatki. Okulary to niekoniecznie to, czego oczekujemy, a noszenie dwóch różnych soczewek to prosta droga do poważnych problemów ze wzrokiem i rozmytego pola widzenia.

 

Obecnie można nosić szkła kontaktowe progresywne nawet jeżeli chcemy używać soczewek jednodniowych. Soczewki te są konstruowane tak, że na ich powierzchni tworzone są dwa różne obszary korekcyjne odpowiadające za dwa różne problemy ze wzrokiem. Jeżeli patrzymy w dal, patrzymy przez inny obszar niż wtedy, gdy na przykład czytamy książkę. W rezultacie, dzięki dwóm różnym obszarom korekcyjnym widzimy wyraźnie w każdym wypadku.

 

Istnieje wielu producentów oferujący soczewki progresywne. Soczewki Acuvue to jedne z najpopularniejszych. Dodatkową korzyścią z ich używania tych soczewek jest komfort noszącego – szkła w ponad połowie składają się z wody. Utrzymują się one na cienkiej warstwie łez na powierzchni oka. Unikalna konstrukcja sprawia, że bardzo często zapomina się o tym, że ma się soczewki kontaktowe.

 

Okulista może nam pomóc w dopasowaniu okularów dwuogniskowych, ale także w dopasowaniu soczewek kontaktowych. Wygodne soczewki progresywne to zdecydowanie najlepszy wybór dla kogoś, kto nie potrafi przyzwyczaić się do okularów na nosie.