Kolorowe szkła kontaktowe naprawdę mogą rozjaśnić twój wygląd i życie, ale wybór odpowiedniej pary nie jest taki łatwy jak się wydaje. Dlatego też powiemy ci wszystko co powinienieś wiedzieć o kolorowych szkłach kontaktowych.

1.Twoje oczy są jasne czy ciemne?

Przy wyborze kolorowych soczewek należy wziąć pod uwagę naturalny kolor oczu. Jeżeli chcesz rozjaśnić naturalny kolor jasnych oczu, użyj wzmacniających szkieł kontaktowych, które wyglądają bardziej naturalnie. Jednak jeżeli masz ciemne oczy lub chcesz radykalnej zmiany, wybierz kolorowe soczewki nieprzezroczyste.

 

2.Jakiego efektu oczekujesz- radykalnej zmiany czy nieznacznej?

Niektóre soczewki kolorowe są jaśniejsze od innych. Najjaśniejsze odcienie takie jak Freshlook, Colorblends, True Sapphire najlepiej sprawdzają się na imprezach oraz doskonale współgrają z wieczorowym makijażem. Z kolei do pracy bardziej odpowiednie będą soczewki kolorowe o mniej jaskrawych barwach. Nie zawsze musimy postępować zgodnie z powyższymi zasadami, jednak przed dokonaniem zakupu powinniśmy się upewnić jak bardzo jaskrawych kolorowych szkieł kontaktowych potrzebujemy.

 

3.Pomyśl zarówno o wygodzie jak i o wyglądzie.

Jeżeli chcesz, aby twoje kolorowe soczewki sprawdzały się tak dobrze jak wyglądają, korzystaj z usług tylko sprawdzonych producentów. W sprzedaży dostępne są zarówno okresowe (tygodniowe, miesięczne) kolorowe soczewki jak i tradycyjne roczne. Wybór odpowiednich soczewek zależy od tego jak często i jak długo zamierzasz ich używać. Jeżeli będziesz je nosić codziennie przez cały dzień, lepiej kupić jednorazowe kolorowe soczewki, takie jak Accuve 2 colors albo Freshlook. Częste zmienianie soczewek zapobiegnie osadzaniu się na ich powierzchni zanieczyszczeń, oraz nie wpłynie na zmniejszenie komfortu ich używania. Z kolei, jeżeli używasz kolorowych soczewek tylko sporadycznie, najlepszym rozwiązaniem będą soczewki roczne.

 

4. Potrzebujesz recepty aby kupić kolorowe soczewki.
Wszystkie szkła kontaktowe w tym te kolorowe są uznawane za wyroby medyczne. Tak więc czy potrzebujesz korekty wzroku czy nie musisz mieć recepte aby kupić kolorowe soczewki. Kolorowe szkła kontaktowe nie są w jednym rozmiarze dla wszystkich, więc nawet jeśli masz doskonały wzrok lekarz musi zbadać Twoją krzywiznę oka abyś dobrał właściwe soczewki.


Większość znanych marek soczewek dostępnych jest zarówno bez korekty jak i plusy i minusy.

 

5. Możesz zdobyć próbki kolorowych soczewek od swojego lekarza
Większość lekarzy oferuje próbki kolorowych soczewek kontaktowych. Oczywiście nie pozwoli Ci próbowac wielu różnych rodzajów więc powinienes mieć jakieś rozeznanie wśród oferowanych rodzajów i marek aby zapytać lekarza o najlepsze dla Ciebie. Wiele osób poszukuje darmowych próbek w internecie. Jednak odkąd kolorowe szkła kontaktowe są uważane za lekarstwa możesz otrzymać je jedynie w gabinecie optyka.

6. Porównaj ceny w różnych sklepach
Na pewno już wiesz, że najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na soczewkach kontaktowych jest kupienie ich w sieci. Jednak ceny w internecie różnią się między różnymi sklepami. Po tym jak wybrałeś odpowiednie dla siebie soczewki i odwiedziłeś swojego lekarza aby zdobyć receptę sprawdz ceny w różnych sklepach. Powinienes wliczyć do swoich kalkulacji również koszty transportu.


7. Bądź przygotowany do tego aby właściwie dbać o swoje soczewki.
Jeżeli już używasz korekcyjnych soczewek kontaktowych prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę z tego, że kolorowe soczewki potrzebują podobnej ochrony jak te normalne. Jeżeli chciałbyś kupić zwykłe soczewki kolorowe bez recepty jedynie do celów kosmetycznych, również będziesz musiał właściwie o nie dbać. Nie bój się, to nie jest takie trudne i zabiera jedynie parę minut. Kiedy lekarz wypisze Ci receptę powinien również pokazać Ci jak prawidłowo zakładać i ściągać soczewki kontaktowe, oraz jak je czyścić i przechowywać. Jeżeli tego nie zrobi koniecznie o to zapytaj. Później jedyną rzeczą jaką powinieneś robić jest nie zapomnieć o czyszczeniu za każdym razem kiedy je zdejmiesz.