SOCZEWKI KONTAKTOWE AIR OPTIX

Soczewki Air Optix od firmy Alcon to jedne z najpopularniejszych soczewek na rynku. Są rozpoznawalne praktycznie przez każdego kto nosi soczewki. Dlaczego są takie popularne? Przede wszystkim ich producentem jest firma, która słynie z soczewek bardzo dobrze uwodnionych. Dzięki temu wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi, którzy mają problemy z nadmierną suchością oczu. Poza tym soczewki Air Optix mają różne swoje wersje, tak aby spełnić oczekiwania krótkowidzów, dalekowidzów, astygmatyków i osób z prezbiopią. To sprawia, że niezależnie od wady wzroku każdy może wypróbować te soczewki.

JAKIE SOCZEWKI AIR OPTIX MOŻESZ WYBRAĆ

Zdarza się przy noszeniu konwencjonalnych soczewek, że użytkownicy doświadczają suchości oka, które mogą powodować zaczerwienienie oraz infekcje. Firma Alcon zaprojektowała soczewki Air Optix po to aby przeciwdziałać temu problemowi. Powierzchnia tych soczewek składa się w ponad 30% z wody i dlatego zapewnia więcej nawilżenia dla oka. Przyjrzyjmy się czterem produktom tego popularnego producenta:

AIR OPTIX NIGHT&DAY

Soczewki te są dla tych ludzi którzy prowadzą intensywne życie i nie maja wystarczająco dużo czasu na to aby martwić się o soczewki i zdejmować je przed zaśnięciem. Soczewki Air Optix Night&Day mogą być noszone do trzydziestu dni bez przerwy, a ich system Aqua zapewnia odpowiednie nawilżenie oraz dostęp tlenu do rogówki. To wszystko jest zasługą nowoczesnego materiału, z którego stworzono soczewki – połączenie silikonu i hydrożelu. Dzięki temu te soczewki są w stanie zapewnić nawet 6 razy więcej tlenu niż tradycyjne hydrożelowe soczewki. Dodatkowym atutem soczewek Air Optix Night&Day jest ich jasnoniebieskie zabarwienie oraz znacznik „OK”, które pomagają w szybszym założeniu soczewki.

AIR OPTIX AQUA

Te miesięczne soczewki zostały stworzone z myślą o osobach, które korzystają z tej formy korekcji wzroku nawet 11 godzin dziennie. W tym czasie soczewki Air Optix Aqua kompleksowo zaopiekują się Twoimi oczami. Zwłaszcza, gdy masz problem z przesuszaniem się oczu lub pracujesz przy komputerze, czy w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dzięki świetnemu materiałowi – Lotrafilcon B soczewki przepuszczają odpowiednią ilość tlenu oraz zatrzymują wodę. W ten sposób oczy są nawilżone i wyglądają zdrowo. Soczewki te są również odporne na wszelkie osady co czyni je jednymi z najbardziej komfortowych soczewek na rynku.

AIR OPTIX PLUS HYDRAGLYDE

To soczewki miesięczne, które są ulepszoną wersją wyżej wymienionych soczewek. Air Optix plus HydraGlyde są jeszcze bardziej uwodnione i odporne na osady. Dzięki nim możesz cieszyć się świetnym nawilżeniem oczu oraz idealną ostrością obrazu. To znacznie podnosi komfort noszenia soczewek i sprawia, że nawet pod koniec dnia nie czujesz dyskomfortu. Efekt ten wzmacnia zastosowana formuła HydraGlyde Moisture Matrix, która dba o to, by oczy były stale nawilżone.

Ten rodzaj soczewek występuje również w wersji torycznej – Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism oraz w wersji dla osób ze starczowzrocznością – Air Optix plus HydraGlyde Multifocal. Dzięki temu osoby, których wadą wzroku jest astygmatyzm lub presbiopia również mogą nosić komfortowe soczewki kontaktowe. Szczególnie ważne są parametry soczewek Air Optix, które spełniają wszystkie potrzeby osób z tymi wadami wzroku.

AIR OPTIX COLORS

To kolorowe soczewki kontaktowe dla osób, które pragną zmiany wizerunku. Dzięki tym soczewkom możesz całkowicie odmienić swoją twarz zmieniając kolor oczu. Air Optix Colors są również stworzone z materiału silikonowo-hydrożelowego dlatego są komfortowe i obalają mit, że soczewki kolorowe są niewygodne. Do wyboru masz aż 12 kolorów – od naturalnych, po bardziej szalone, jak turkus, czy ametyst.

SOCZEWKI AIR OPTIX – SKOMPLIKOWANE WADY WZROKU

Wielu użytkowników soczewek kontaktowych bardzo chwali soczewki Air Optix. Głównie za sprawą ich świetnych parametrów i nowoczesnych materiałów. Dlatego firma Alcon pomyślała także o osobach, które mają bardziej skomplikowane wady wzroku. Tym sposobem powstały bardzo dobre jakościowo soczewki dla astygmatyków i osób z presbiopią.

AIR OPTIX DLA ASTYGMATYKÓW

Astygmatyzm jest problemem optycznym powodującym trudności z wyraźnym widzeniem danego obiektu. Użytkownicy soczewek, którzy skarżą się na astygmatyzm ogólnie narzekają na ogromny dyskomfort, suchość i nieostre widzenie kiedy soczewki zmieniają swoje położenie. Jednak  soczewki Air Optix zostały tak zaprojektowane, żeby zniwelować ten optyczny problem. Użytkownicy mogą cieszyć się soczewkami bez podrażnień, zaczerwienień, uczucia dyskomfortu i rozmycia w połączeniu z ostrym i wyraźnym widzeniem.

AIR OPTIX WIELOOGNISKOWE SOCZEWKI KONTAKTOWE

Wieloogniskowe soczewki są spełnieniem marzeń dla każdego kto cierpi na starczowzroczność (to dość powszechny problem optyczny, kiedy oczy mają problem z koncentracją na bliskich lub szybko poruszających się obiektach). Soczewki Air Optix zostały tak zaprojektowane, aby pomóc Twoim oczom płynnie zmieniać punkt odniesienia z jednej odległości na inną – przy prowadzeniu samochodu, czytaniu, czy pracy przy komputerze.

SOCZEWKI AIR OPTIX OPINIE

Osoby noszące soczewki Air Optix często chwalą ich doskonałe nawilżenie oraz komfort jaki dają mimo całodniowego noszenia. Oprócz tego zwracają także uwagę na to, że oczy wyglądają w nich zdrowo i są błyszczące. Przy tak sporym poziomie nawilżenia możesz zapomnieć o zaczerwienieniach, czy podrażnieniach. Tego typu opinie możesz znaleźć na forach lub ocenach produktu w sklepach internetowych.