Płyn do soczewek to niezbędny element przy noszeniu soczewek wielokrotnego użytku. Pozwala on na dokładne wyczyszczenie, zdezynfekowanie, przechowanie, a nawet nawilżenie soczewek kontaktowych. Dzięki temu codziennie możesz zakładać czyste soczewki! Bez obawy, że pozostaną na nich bakterie lub osady.

Warto pamiętać, że podczas noszenia soczewek, czy to miesięcznych, czy dwutygodniowych na ich powierzchni zbierają się różne osady. Zazwyczaj są to osady białkowe, pyłki lub drobne zanieczyszczenia. By zachować soczewki w dobrym stanie przez cały okres noszenia należy je myć i przechowywać w płynie pielęgnacyjnym.

Nie wiesz jaki płyn będzie odpowiedni dla Twoich soczewek? Nie szkodzi! Wystarczy, że klikniesz w produkt, a w jego opisie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Pamiętaj, że nie da się użytkować soczewek bez płynu. Dlatego staraj się kupować płyn na tyle wcześnie, by Ci go nie zabrakło.

Płyny do soczewek - rodzaje

Nie wiesz czym się od siebie różnią płyny i skąd biorą się ich funkcje? Istnieją dwa główne rodzaje płynów do soczewek – wielofunkcyjne i oksydacyjne. Każdy z nich ma inne działanie, jednak ten sam cel – dezynfekcja. Za pomocą obu z tych płynów dokładnie oczyścisz swoje soczewki, dzięki czemu ich użytkowanie dłużej pozostanie komfortowe, bezpieczne i zdrowe dla oczu.

Płyn wielofunkcyjny (multifunkcyjny) do soczewek

Taki płyn pielęgnacyjny ma za zadanie połączyć wiele funkcji w jednym płynie, czyli oczyści, zdezynfekuje, przechowa oraz nawilży soczewki. W zależności od marek płynów sposób czyszczenia soczewek może się różnić.

Płyn oksydacyjny do soczewek

Jest to płyn dla osób, które chcą mieć stuprocentową pewność, że używane soczewki są czyste. Wystarczy umieścić soczewki w specjalnym pojemniku i zanurzyć je w płynie, a następnie zostawić na co najmniej 6 godzin. W tym czasie zajdzie proces pełnej dezynfekcji. Co więcej, płyn oksydacyjny nie zawiera konserwantów, a więc szczególnie polecany jest alergikom.

Dobry płyn do soczewek

Płyn do soczewek powinien zawierać w składzie rzeczy, które na pewno zdezynfekują soczewki i je oczyszczą. Niektóre płyny posiadają również właściwości nawilżające soczewki. Co za tym idzie przedłużają komfort ich noszenia! Dzięki temu Twoje oczy będą mniej narażone na przesuszenie. Wybierając płyn do soczewek warto przeczytać opis produktu oraz opinie innych klientów. Pozwoli Ci to na szybsze podjęcie decyzji co do kupna.
Do najczęściej wybieranych płynów przez użytkowników soczewek kontaktowych należą m.in. Opti-Free Express, Renu Multiplus, Solo Care Aqua, czy cała seria świetnych płynów marki EyeLove. Są to najpopularniejsze płyny wielofunkcyjne, które dobrze zadbają o czystość Twoich soczewek. Jeśli jednak chcesz spróbować czyścić soczewki za pomocą płynu oksydacyjnego to polecamy EyeLove Peroxide. Na rynku można znaleźć również płyny, które szczególnie przypadną do gustu osobom o wrażliwych oczach. W ich składzie znajdziesz łagodzące podrażnienia składniki takie jak alantoina. Takim płynem jest EyeLove Natural.

Płyn do soczewek cena

Cena może się różnić ze względu na pojemność, markę, skład, czy rodzaj płynu. Wszystko zależy od tego na jaki płyn się zdecydujesz. Zwykły płyn wielofunkcyjny o pojemności 100 ml to koszt ok. 12,99 złotych. Im większa pojemność płynu tym cena będzie wyższa. Natomiast płyny oksydacyjne to koszt ok. 34 złotych za 360 ml.

Przy kupnie płynu weź pod uwagę jego pojemność. Większość popularnych płynów występuje w pojemności 100 ml, 360 ml i 500 ml. W naszej ofercie znajdziesz również korzystne cenowo zestawy płynów. Szczególnie polecamy zestaw EyeLove Ultracomfort Smartpack 360 ml + 100 ml, który zapewnia Ci zapas płynu na długi czas.

Płyn do soczewek do samolotu

Wybierasz się w podróż samolotem, a musisz zabrać ze sobą soczewki i płyn? O nic się nie martw! Producenci płynów do soczewek pomyśleli o tym i stworzyli płyny, które z łatwością weźmiesz na pokład samolotu. Większość linii lotniczych jest zgodna co do pojemności takiego rodzaju płynów. Dlatego do samolotu możesz zabrać 100 ml płynu do soczewek. W naszym sklepie bez trudu znajdziesz płyny o takiej pojemności.