Soczewki próbne to świetna opcja dla osób, które nie są zadowolone ze swoich obecnych soczewek i chciałyby spróbować innych. Dzięki soczewkom testowym możesz kupić zaledwie kilka sztuk soczewek, które przetestujesz zanim kupisz pełne opakowanie. Warto pamiętać, że nie każde oko reaguje tak samo na soczewki dlatego ich dobranie to kwestia indywidualna.

Dlaczego warto wybrać soczewki testowe?

Na rynku istnieje mnóstwo marek soczewek kontaktowych i niektórym osobom może być ciężko dobrać te idealne dla siebie. Z pomocą przychodzą waśnie soczewki próbne, które pozwalają na wypróbowanie nawet kilku marek soczewek. Dzięki temu możesz poznać wady i zalety różnych typów soczewek oraz wybrać te najlepsze dla Ciebie. Zaleca się kupienie kilku soczewek próbnych różnych marek, by każde z nich przetestować i wtedy zdecydować, które najlepiej „leżały” na oku i pozwalały na pełen komfort.

Jakie soczewki próbne warto wybrać?

Zastanawiasz się czy soczewki próbne są dobrej jakości? Oczywiście wszystko zależy od marki, którą wybierasz. Soczewki są produkowane przez różnych producentów dlatego jedne soczewki mogą spełniać Twoje oczekiwania, a kolejne już nie. Wszystko zależy również od stanu Twoich oczu. Jeśli cierpisz na częste przesuszanie się oczu lub na co dzień pracujesz przed komputerem to nie wszystkie soczewki będą dla Ciebie dobre. Przede wszystkim warto znać swoje potrzeby, styl życia oraz stan oczu i wtedy dobierać soczewki. Z pomocą przychodzą parametry soczewek oraz ich opisy. Tam znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące soczewek.

Dla kogo soczewki próbne?

Znajdziesz tam również informację na temat osób, którym dane soczewki szczególnie będą pasować.

Soczewki jednodniowe to świetna alternatywa dla osób, które na co dzień noszą okulary, a raz na jakiś czas potrzebują założyć soczewki. Dzięki temu można poznać rodzaje soczewek jednodniowych, a następnie kupować już tylko te, które nam przypadły do gustu. Tak samo działa to w przypadku soczewek próbnych miesięcznych. Ten rodzaj soczewek jest najczęściej wybieranym przez klientów. Soczewki miesięczne są popularne przez swój okres noszenia, dlatego są ekonomiczne - jedna para wystarcza Ci na cały miesiąc!

Soczewki próbne jednodniowe są sprzedawane zazwyczaj po 10 sztuk, a soczewki próbne miesięczne po 1 sztuce.

Ile kosztują soczewki próbne?

Cena zależy od rodzaju soczewek – jednodniowe albo miesięczne. Jednak ceny za parę soczewek testowych zaczynają się już od paru złotych i kończą zazwyczaj na kilkunastu złotych. Nie jest to drogi zakup, dlatego są tak atrakcyjną ofertą dla osób, które wolą najpierw wypróbować soczewki zanim kupią całe opakowanie. Przez to że jest to tani sposób na sprawdzenie danych soczewek to klienci często z niego korzystają.

Soczewki próbne mogą być dla Ciebie bardzo dobrą wskazówką czego Twoje oczy potrzebują. Może okazać się że wolisz soczewki bardziej uwodnione lub te z większą przepuszczalnością tlenu. Może również być tak, że Twoje oczy preferują starszy materiał soczewek – hydrożel, a nie ten najnowszej generacji silikonowo-hydrożelowy. Wszystko zależy od preferencji Twoich oczu, dlatego warto próbować. Oczywiście możesz bazować na opisach soczewek oraz opiniach innych użytkowników soczewek. Jednak warto przekonać się również samemu, czy dane soczewki będą nam odpowiadać.

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy soczewkami próbnymi, a soczewkami docelowymi. Dlatego decydując się na soczewki próbne masz pewność, że są to te same, oryginalne soczewki, które możesz kupić w pełnych opakowaniach.

Zalety soczewek próbnych

Ważnym aspektem soczewek próbnych jest fakt, że należy je nosić dokładnie tyle ile nakazuje producent. Dlatego soczewki jednodniowe noś jeden dzień, a nie dłużej. Tak samo w przypadku soczewek miesięcznych – nie noś ich dłużej niż jeden miesiąc. Nigdy nie należy przesuwać terminu zużycia soczewek ponieważ po okresie noszenia określonym przez producenta soczewki nie będą się zachowywać na oku tak samo jak na początku.

Wielu klientów wśród soczewek próbnych wybiera przede wszystkim świetne soczewki EyeLove Exclusive PRO, oraz soczewki testowe jednodniowe EyeLove Exclusive 1-Day. Swoją popularność zawdzięczają bardzo dobrym parametrom oraz atrakcyjnej cenie. Duża część klientów po kupieniu soczewek próbnych tej marki decyduje się na zakup pełnych opakowań.