Soczewki progresywne pomogą Ci się pozbyć okularów podczas czytania ulubionych książek czy magazynów. Większość ludzi po czterdziestym roku życia ma problemy z wyraźnym widzeniem na bliskie odległości. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest używanie okularów. Soczewki kontaktowe progresywne oferują jednak inne rozwiązanie, które zadziała u każdego, nawet tego, kto wcześniej nie nosił soczewek.

Soczewki progresywne – co to?

Jeszcze do niedawna, soczewki progresywne były tylko soczewkami twardymi, wielodniowymi. Mieliśmy do wyboru albo wielodniowe soczewki, albo dwie zupełnie różne soczewki kontaktowe – jedną do wyraźnego widzenia na bliskie odległości, drugą do bliskiego widzenia w oddali. Każda z tych opcji ma jednak poważne niedostatki. Okulary to niekoniecznie to, czego oczekujemy, a noszenie dwóch różnych soczewek to prosta droga do poważnych problemów ze wzrokiem i rozmytego pola widzenia. Obecnie można nosić szkła kontaktowe progresywne nawet jeżeli chcemy używać soczewek jednodniowych. Soczewki te są konstruowane tak, że na ich powierzchni tworzone są dwa różne obszary korekcyjne odpowiadające za dwa różne problemy ze wzrokiem. Jeżeli patrzymy w dal, patrzymy przez inny obszar niż wtedy, gdy na przykład czytamy książkę. W rezultacie, dzięki dwóm różnym obszarom korekcyjnym widzimy wyraźnie w każdym wypadku.

Soczewki progresywne – cena

Zastanawiasz się, jaka jest cena soczewek progresywnych? Duży wpływ na nią ma marka, rodzaj soczewek czy też to, ile sztuk znajduje się w opakowaniu. Zatem jeszcze przed zakupem zastanów się, który model sprawdzi się u Ciebie najlepiej. W pierwszej kolejności powinieneś zdecydować, czy wolisz nosić soczewki jednodniowe, czy też lepiej sprawdzą się u Ciebie modele miesięczne. Oba rozwiązania mają swoje zalety, dlatego to bardzo indywidualny wybór. Wpłynie to także na cenę, którą trzeba będzie zapłacić za soczewki progresywne. Cennik za modele jednodniowe rozpoczyna się już od ok. 74 zł za Proclear 1 DAY Multifocal, które są przeznaczone do noszenia ich przez 14 dni. W przypadku soczewek miesięcznych to już koszt rozpoczynający się od ok. 87 zł i więcej.

Soczewki progresywne – opinie

Trudno kupić samodzielnie idealne soczewki kontaktowe progresywne. Opinie na ich temat to bardzo cenna wskazówka, na którą warto zwracać uwagę. Szczególnie gdy ani Ty, ani nikt bliski nie nosił takich modeli. Między innymi w naszym sklepie internetowym kupujący chętnie pozostawiają opinie na temat soczewek kontaktowych progresywnych. Dlatego koniecznie zwróć na nie uwagę, aby móc ocenić, który model może sprawdzić się u Ciebie najlepiej. Kieruj się nie tylko opiniami z najwyższymi i najniższymi ocenami. Zwróć uwagę na oceny w granicach 4-3 gwiazdek, gdyż to one powiedzą Ci najwięcej! Gdy kupujesz dla siebie soczewki kontaktowe progresywne, poczytaj też te dłuższe opinie, gdyż są często bardziej merytoryczne i pełne cennych wskazówek.

Soczewki progresywne – ranking

Istnieje wielu producentów oferujący soczewki progresywne. Soczewki Acuvue to jedne z najpopularniejszych. Dodatkową korzyścią z ich używania tych soczewek jest komfort noszącego – szkła w ponad połowie składają się z wody. Utrzymują się one na cienkiej warstwie łez na powierzchni oka. Unikalna konstrukcja sprawia, że bardzo często zapomina się o tym, że ma się soczewki kontaktowe.

Jednak to nie jedyne soczewki progresywne, jakie warto wybrać. Wysoko w naszym rankingu powinny znaleźć się także modele Dailies Total 1 Multifocal 30 szt. Wreszcie możesz zakupić szkła kontaktowe progresywne, które pozwolą zniwelować skutki związane z presbiopią. W dodatku wyróżniają się bardzo wysokim poziomem uwodnienia, aż na poziomie 80%, co zapewnia wyjątkową wygodę i głębokie nawilżenie przez cały czas podczas ich noszenia.

Kiedy zależy Ci na tym, aby ceny soczewek progresywnych nie były zbyt wysokie, to zwróć uwagę także na modele Biofinity Multifocal 3 szt. typ D. Ich główną zaletą jest to, że zapewniają pełen komfort i sprawiają, że oczy pozostają nawilżone bez konieczności stosowania dodatkowych preparatów nawilżających.

Jakie soczewki progresywne kupić?

Okulista może nam pomóc w dopasowaniu okularów dwuogniskowych, ale także w dopasowaniu soczewek kontaktowych. Wygodne soczewki progresywne to zdecydowanie najlepszy wybór dla kogoś, kto nie potrafi przyzwyczaić się do okularów na nosie.

Czym jeszcze powinna wyróżniać się warta uwagi soczewka progresywna? Istnieje kilka bardzo ważnych cech, które powinny wyróżniać progresywne soczewki kontaktowe, oto one:

Wysoki poziom uwodnienia – wybierz modele, które zostały wyprodukowane z materiału, który w aż 60-80% został wykonany z wody, dzięki temu zyskasz gwarancję znakomitego nawilżenia oczu.

Składnik naturalnych łez – zwróć uwagę na skład, jaki zawierają soczewki kontaktowe progresywne. Wartymi uwagi są na pewno modele, które opierają się na naturalnych łzach, gdyż skutecznie zlikwidują dokuczliwe uczucie zmęczonych i suchych oczu.

Ultra cienkie i niewyczuwalne – Twój komfort jest bardzo ważny, więc wybierz szkła kontaktowe progresywne, które są naprawdę cienkie i lekkie. Do tego niech ich konstrukcja będzie niemal niewyczuwalna w trakcie, gdy nosisz swoje progresywne soczewki kontaktowe.

Tryb noszenia – soczewka progresywna może być noszona w ciągu dnia lub przez całą dobę. Najważniejsze jest to, aby zastanowić się, czy potrzebujesz modeli do noszenia ich w trybie dziennym, czy też całodobowym. Wtedy cena soczewek progresywnych odrobinę wzrośnie, ale za to zyskasz jeszcze większą wygodę o każdej porze dnia i nocy.

Korzystna cena – dla wielu osób bardzo ważne jest też to, ile kosztują soczewki kontaktowe progresywne. Cena wpływa na jakość, ale nie zawsze wybieranie tych najdroższych modeli to zapewnienie najwyższej jakości.

Lepiej postaw na modele, które polecamy i oferujemy, gdyż doskonale eliminują skutki presbiopii.