Ile kosztują soczewki jednodniowe?

Cena soczewek to nie wszystko. Skoro zamierzasz wymieniać swoje soczewki codziennie, to duże znaczenie dla Ciebie powinno mieć to, ile sztuk czy też par znajduje się w środku. Warto zatem zastanowić się nie tylko, ile kosztują soczewki jednodniowe jako całe opakowanie, ale przede wszystkim, jaki jest ich koszt jednostkowy. W ten sposób będziesz w stanie podjąć świadomą i naprawdę korzystną decyzję zakupową.
Zdajemy sobie sprawę, że pełna ostrość widzenia jest bardzo ważna dla naszych klientów, ale też kupowanie soczewek na każdy dzień może być sporym obciążeniem finansowym. Dlatego właśnie stworzyliśmy markę EyeLove, której produkty zapewniają dobry stosunek jakości do ceny.

Soczewki kontaktowe jednodniowe – jakie wybrać?

Podczas wybierania szkieł kontaktowych jednodniowych konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka bardzo ważnych aspektów, takich jak:

  • materiał – najwygodniejsze są soczewki 1 dniowe wykonane z tworzywa silikonowo-hydrożelowego, dzięki temu niemal nie poczujesz, że je nosisz,
  • wysoki poziom uwodnienia – uczucie nawilżonych oczu jest bardzo ważne, gdy nosisz szkła kontaktowe jednodniowe, dlatego już teraz zacznij wybierać jedynie modele, cechujące się wysokim poziomem uwodnienia w granicy min. 55%,
  • łatwa aplikacja – coraz popularniejsze jest tworzenie soczewek z delikatną ściągawką, jak powinny być one zakładane, np. jedna strona jest lekko niebieska, nie wpływa to na jakość widzenia, a za to masz pewność, że poprawnie założysz swoje soczewki jednodniowe,
  • filtry UV – nie wybieraj najprostszych soczewek, gdyż mogą one nie posiadać szeregu bardzo ważnych funkcji, które podniosą Twój komfort, a przy tym zwiększą bezpieczeństwo, np. soczewki kontaktowe jednodniowe z filtrem UV chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, co jest bardzo ważne tak samo latem, jak i zimą.

Dla kogo jednodniowe soczewki kontaktowe?

Nadal nie wiesz, czy soczewki jednodniowe są dla Ciebie? Zatem koniecznie sprawdź, czy zaliczasz się do jednej z poniższych grup, które szczególnie cenią sobie te modele:

  • alergicy, osoby uprawiające sport,
  • osoby mające bardzo wrażliwe oczy,
  • ceniący sobie wygodę też docenią soczewki jednorazowe,
  • prowadzący aktywny tryb życia i często podróżujący,
  • pływacy czy wielbiciele kąpieli na basenie bądź w morzu i nad jeziorem,
  • osoby z Zespołem Suchego Oka, noszący soczewki sporadycznie.

Jak widzisz, jednodniowe soczewki są komfortowe w wielu sytuacjach. Często osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z noszeniem szkieł kontaktowych i porzucają okulary korekcyjne, też najpierw stawiają na modele jednodniowe.

Soczewki jednodniowe a miesięczne

Warto zwrócić uwagę na to, że na rynku dostępne są zarówno soczewki jednorazowe, jak i modele miesięczne. Różnią się one wieloma kwestiami – wykonaniem, ceną i czasem, kiedy możesz je nosić. Soczewki jednodniowe są lepszą opcją dla osób aktywnych, które nie chcą tracić czasu na dezynfekcję szkieł kontaktowych. W końcu stawiając na modele miesięczne, musisz codziennie przed spaniem zająć się jeszcze ich myciem, aby kolejnego dnia nadawały się do ponownego założenia. Zatem cena soczewek jednodniowych jest też niższa ze względu na to, że nie trzeba regularnie kupować płynów do dezynfekcji. Najlepiej skontaktuj się z okulistą lub optometrystą, aby dowiedzieć się, czy soczewki 1 dniowe są dla Ciebie odpowiednie.