Soczewki całodobowe to świetna alternatywa dla osób, które nie mają czasu na pielęgnacje soczewek lub nie przeszkadza im spanie w soczewkach. Docenią je szczególnie osoby, które mają problem z zakładaniem i ściąganiem soczewek lub po prostu chcą cieszyć się dobrym widzeniem w każdej sekundzie doby, czy w dzień, czy w nocy.

Ten rodzaj soczewek nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Soczewki całodobowe są przeznaczone do ciągłego noszenia przez całą dobę przez 30 dni. Oznacza to, że są to soczewki bez zdejmowania na noc. Tym sposobem soczewki całodobowe stają się coraz bardziej popularne. Specjaliści zalecają jednak również dla soczewek dzień i noc co jakiś czas przemywanie płynem pielęgnacyjnym dla większej higieny.

Czym są soczewki całodobowe?

Soczewki całodobowe często znajdziesz pod nazwami „soczewki dzień noc” lub „soczewki night and day”. Te nazwy biorą się z prostego powodu – soczewki całodobowe są przeznaczone do noszenia dzień i noc przez 30 dni bez ściągania. To oznacza, że nie musisz się już martwić o codzienną pielęgnację soczewek. Choć specjaliści zalecają, by raz w tygodniu ściągnąć soczewki i je przemyć. Warto to zrobić, by zwiększyć komfort noszenia soczewek. Po za tym to pozwoli Ci utrzymać oczy w pełnym zdrowiu i higienie mimo, że soczewki całodobowe są całkowicie bezpieczne. Warto pamiętać, że soczewki dzień noc są tak stworzone, by zapewnić najwyższy komfort noszenia przez pełne 30 dni i nocy.

Dla kogo są soczewki dzień i noc?

Soczewki dzień i noc zdobywają zaufanie coraz większej liczby osób. Jedyną obawą, która zazwyczaj hamuje przed ich wypróbowaniem jest kwestia ich bezpieczeństwa. Jednak warto pamiętać, że soczewki całodobowe są stworzone z materiału najnowszej generacji. Dlatego są bezpieczne nawet, gdy w nich śpisz.

Przez to, że soczewki całodobowe są bardzo komfortowe i ekonomiczne to sprawdzają się u sporej grupy osób. Przede wszystkim sprawdzą się u:

  • osób, które mają problem z zakładaniem i ściąganiem soczewek
  • osób, które pracują w trybie zmianowym lub wykonują pracę, w której potrzebne jest dobre widzenie przez długi czas, np. kierowcy, pielęgniarki
  • osób, które nie lubią poświęcać czasu na pielęgnację soczewek
  • osób, którym zdarza się zdrzemnąć w soczewkach lub po prostu nie przeszkadza im spanie w soczewkach osób, które chcą widzieć wyraźnie już od przebudzenia

Jeśli masz złożoną wadę wzroku to nie musisz się martwić, że soczewki całodobowe nie są dla Ciebie. Ten rodzaj soczewek występuje w różnych wersjach ze względu na wady wzroku, również dla astygmatyzmu i presbiopii.

Soczewki dzień i noc - predyspozycje

Decydując się na soczewki dzień i noc musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim warto udać się do specjalisty, by dobrał odpowiednie soczewki dla Ciebie. Po szczegółowym wywiadzie i badaniu optometrysta zdecyduje, czy soczewki całodobowe będą dla Ciebie odpowiednie. Ważnym elementem, który może zdyskwalifikować noszenie soczewek dzień i noc jest zespół suchego oka oraz zły stan oczu.

Rodzaje soczewek całodobowych

Wśród soczewek całodobowych jest bardzo duży wybór, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Do najpopularniejszych soczewek całodobowych zalicza się marka Biofinity. Te soczewki oferują wysoki poziom uwodnienia i przepuszczalności tlenu. To wszystko za sprawą nowoczesnego materiału, z którego zostały stworzone. Oprócz tego na rynku wyróżniają się także Air Optix Night&Day oraz Pure Vision 2HD. Na szczególną uwagę zasługują soczewki całodobowe EyeLove Digital, które oferują nie tylko świetne parametry, ale także ochronę przed światłem niebieskim. Dzięki temu przypadną do gustu osobom, które spędzają dużo czasu przed ekranem komputera lub smartfonu.

Ceny soczewek całodobowych

Cena soczewek całodobowych zależy przede wszystkim od marki, materiału z jakiego zostały stworzone oraz parametrów. Te trzy aspekty determinują cenę. Mimo to soczewki dzień noc nie są drogie. Ceny soczewek całodobowych zaczynają się już od ok. 50 złotych. Dlatego są to ekonomiczne soczewki. Zwłaszcza, gdy weźmiesz pod uwagę fakt, że potrzebujesz jednej pary soczewek na cały miesiąc. Po za tym nie musisz już dokupować płynów pielęgnacyjnych.