Jeżeli preferujesz częstsze wymiany soczewek lub nie lubisz jednorazowych soczewek jednodniowych, to warto rozważyć soczewki kontaktowe dwutygodniowe. Możesz wybrać z dostępnych produktów takie, które najbardziej odpowiadają Twoim wymaganiom i stylowi życia. Jak większość soczewek kontaktowych, soczewki dwutygodniowe posiadają zarówno wady jak i zalety. Zanim rozpoczniesz ich użytkowanie należy rozważyć kilka kwestii.

Dwutygodniowe soczewki tworzone były głównie z myślą o osobach z astygmatyzmem, ale w ofercie dostępne są także soczewki kontaktowe dwutygodniowe dla krótkowidzów i dalekowidzów.

Soczewki dwutygodniowe - czas noszenia

Wielu ludzi decyduje się na takie dwutygodniowe soczewki ze względu na możliwość noszenia ich w trybie przedłużonym, czyli przez tydzień - dzień i noc. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią mieć zawsze dobre widzenie i nie lubią poświęcać czasu na pielęgnację soczewek. Ważne jednak, by nie użytkować soczewek dwutygodniowych dłużej niż jest to określone przez producenta. Soczewki dwutygodniowe, które nosimy nieprzerwanie noc i dzień przez okres tygodnia musimy po tym czasie zdjąć i wyrzucić do kosza. Użytkowanie ich dłużej może wiązać się z pogorszeniem komfortu, jak i podrażnieniami, czy innymi uciążliwościami ze strony oczu. Jeśli nie wiesz na który tryb noszenia się zdecydować to wypróbuj oba i sprawdź, który jest dla Ciebie najlepszy.

Soczewki 2 tygodniowe - pielęgnacja

Większość soczewek wielokrotnego użytku wymaga pielęgnacji. Tak samo jest również w przypadku soczewek dwutygodniowych. Jeśli zdecydujesz się na noszenie soczewek w pełnym trybie (2 tygodnie) to musisz pamiętać, by po ich ściągnięciu zająć się ich higieną. Soczewki dwutygodniowe należy umyć używając płyn do soczewek, a następnie zostawić na noc w pojemniczku. Dzięki temu Twoje soczewki nazajutrz będą znów świeże i nawilżone. Jeśli jednak zdecydujesz się na noszenie soczewek w trybie przedłużonym (dzień i noc przez tydzień) to nie musisz martwić się o pielęgnację. W tym czasie możesz jedynie wspomóc swoje oczy używając krople nawilżające. Warto mieć je pod ręką, gdy tylko poczujemy suchość w oczach.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe - dla kogo?

Po soczewki dwutygodniowe często sięgają osoby, które stawiają na zdrowy tryb wymiany soczewek. Ten rodzaj soczewek stanowi dla niektórych złoty środek pomiędzy soczewkami jednodniowymi, a miesięcznymi. Inni docenią na pewno wygodny przedłużony tryb noszenia. Sprawdzą się również u osób, które lubią uciąć sobie drzemkę lub nie przeszkadza im spanie w soczewkach. Zwłaszcza jeśli chcesz budzić się rano ze świetną ostrością obrazu. Soczewki dwutygodniowe są również świetną opcją dla osób, które chcą nosić soczewki tylko podczas wyjazdu, czy urlopu.

Popularne soczewki 2 tygodniowe

Do najpopularniejszych soczewek dwutygodniowych należą Acuvue Oasys. Są to soczewki wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, który świetnie zatrzymuje wodę w soczewce. Dzięki temu oczy pozostają nawilżone i błyszczące. Soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys występują również w wersji torycznej – dla osób z astygmatyzmem. Drugimi popularnymi soczewkami są EyeLove Basic bi-weekly, które zyskują swoich fanów dzięki niskiej cenie, a przy tym dobrej jakości. Te soczewki dwutygodniowe mają wysoki poziom uwodnienia oraz filtr UV. Szczególnie przypadną do gustu osobom, które lubią ekonomiczne rozwiązania i cenią sobie wygodę.

Soczewki dwutygodniowe - cena

Soczewki dwutygodniowe nie są drogie. Koszty opakowania 3 sztukowego zaczynają się od kwoty ok. 20 zł, a 6 sztukowego od ok. 40 zł. Oczywiście cena zależy od materiału z jakiego zostały wykonane soczewki, od parametrów oraz od marki. Dzięki niskim kosztom soczewki dwutygodniowe świetnie nadają się na wakacje. Wystarczy, że kupisz jedno opakowanie soczewek i przez cały wyjazd nie musisz się niczym martwić.  
Jeśli lubisz mieć zapas soczewek na dłuższy czas to z pewnością ucieszy Cię fakt, że soczewki dwutygodniowe występują w większych opakowaniach. Najczęściej znajdziesz opakowania soczewek po 12, a nawet po 24 sztuki.