Soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne to jedne z najpopularniejszych soczewek kontaktowych wśród użytkowników w Polsce. Dostępne są dla osób z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, astygmatyzmem, czy presbiopią. Dzięki temu, że soczewki kontaktowe miesięczne są tak popularne, ich użytkownicy mają największy wybór. Producenci soczewek wręcz prześcigają się w coraz to nowszych produktach zapewniających oprócz dobrego widzenia, również inne dodatki poprawiające komfort i zdrowie oczu.

Jak użytkować soczewki miesięczne

Miesięczne soczewki kontaktowe możesz użytkować na dwa sposoby. Pierwszy to noszenie soczewek przez miesiąc, ale ściągając je na noc. Natomiast drugi sposób noszenia umożliwiają soczewki miesięczne całodobowe. Dzięki nim możesz nosić soczewki przez trzydzieści dni i nocy bez zdejmowania. Na ten moment bardziej popularne są zwykłe soczewki miesięczne. To znaczy, że użytkujesz jedną parę soczewek przez cały miesiąc, ale codziennie musisz ją ściągnąć, by poddać ją pielęgnacji. Po miesiącu należy wyrzucić starą parę soczewek i założyć nową. Należy również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji soczewek miesięcznych. 

Jak pielęgnować soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne należy dobrze pielęgnować, by nasze oczy zachowały zdrowie i blask. Każdego dnia po ściągnięciu soczewki zaleca się jej umycie oraz umieszczenie w pojemniczku z płynem na noc. Dzięki temu nazajutrz możesz założyć odświeżone i czyste soczewki. Płyny pielęgnacyjne do soczewek dodatkowo nawilżają soczewki, więc przez cały dzień Twoje oczy nie odczują suchości. Zachowanie higieny podczas noszenia miesięcznych soczewek jest bardzo ważne. Dzięki odpowiedniej dezynfekcji płynem pozbywasz się wszystkich zanieczyszczeń i osadów, które zgromadziły się na powierzchni soczewki przez cały dzień. 

Soczewki miesięczne opinie

Soczewki miesięczne wybierane są często ze względu na atrakcyjną cenę użytkowania oraz łatwość noszenia. Zaletą soczewek miesięcznych jest też łatwa dostępność i szybki czas dostawy. Dzięki temu wszystkiemu soczewki miesięczne opinie mają w większości dobre i są polecane przez użytkowników soczewek kontaktowych. Wśród wad, jakie wymieniane są w kontekście soczewek kontaktowych miesięcznych, najczęściej pojawia się potrzeba codziennej pielęgnacji. Czyszczenie i dezynfekcja, zajmuje dodatkowy czas wieczorem, gdy zdejmujemy soczewki przed spaniem. Część użytkowników z tego powodu wybiera soczewki miesięczne całodobowe, które nie wymagają codziennego oczyszczania z osadów białkowych (choć jest to jak najbardziej rekomendowane).

Soczewki miesięczne cena

Jeśli zastanawiasz się ile kosztują soczewki miesięczne, to uspakajamy, że ceny rozpoczynają się już od 40 złotych. Soczewki miesięczne pakowane są po 3 i 6 sztuk, dzięki temu koszt opakowania rozkłada się na trzy miesiące. Soczewki miesięczne są dostępne w wersji z materiału hydrożelowego, które są bardziej ekonomiczne i uwodnione. Natomiast soczewki silikonowo-hydrożelowe są często w wyższych cenach, ale charakteryzują się wyższą przepuszczalnością tlenu, a przez to są zdrowsze. Każdy zatem może wybrać coś dla siebie.

Soczewki miesięczne – jak zaoszczędzić

Jeśli szukasz sposobu, by trochę zaoszczędzić na zakupie soczewek to jest na to kilka metod. Przede wszystkim sprawdzaj co jakiś czas stronę pod kątem promocji. Ceny promocyjne na soczewki pojawiają się stosunkowo często. By być na bieżąco możesz zapisać się do newslettera – wtedy żadne promocje Cię nie ominą. Kolejnym sposobem jest kupowanie wielopaków. Na stronie możesz znaleźć zestawy soczewek, które zapewnią Ci zapas na, np. pół roku. Wtedy cena za jedno opakowanie spada, a Ty nie dość, że możesz kupić soczewki miesięczne taniej to jeszcze zaopatrzysz się w nie na dłuższy czas. 

Soczewki 30 dniowe - dla kogo?

Soczewki miesięczne są dostępne zarówno w wersji przeznaczonej do noszenia w trakcie dnia z wskazaniem do zdjęcia przed pójściem spać, a także całodobowe, tzw. dzień i noc. Soczewki 30 dniowe polecane są osobom, którym nie przeszkadza obowiązkowa codzienna pielęgnacja. Warto również pamiętać, że soczewki miesięczne występują w korekcji wszystkich wad wzroku. Tym sposobem każdy może skorzystać z tego rodzaju soczewek, jeśli tylko nie ma przeciwskazań zdrowotnych.

Najpopularniejsze soczewki miesięczne

Najpopularniejsze soczewki miesięczne to te, które oferują swoim użytkownikom kilka pozytywnych cech. Przede wszystkim są to soczewki o świetnych parametrach (uwodnienie, tlenoprzepuszczalnosć, materiał) w dobrej cenie. Do tej grupy zaliczają się również soczewki, które mają wiele pozytywnych opinii. Te rzeczy składają się na to, że soczewki są często wybierane przez użytkowników. 

Soczewki miesięczne, które są najchętniej kupowane to soczewki znanych marek, np. Biofinity, Soflens 59, Air Optix, czy EyeLove. Możesz je znaleźć w naszym sklepie.